Glas - und
Bijouteriefirmen
Loading color scheme
Japonská zahrada není jen jedinečná krásná japonská zahrada, ale také kousek skutečného Japonska. Byla vybudována v souladu s japonským uměním zakládání zahrad a filozofií feng-šuej. Procházka po zahradě vám ukáže krásu krkonošské přírody uzavřené v japonských kompozicích, potocích a vodopádech charakteristických pro Japonsko. V zahradě Siruwia můžete objevovat a obdivovat umění bonsaje (bon – plochý podnos, sai – rostlina). Miniaturní stromky – bonsaje vytvořené rukama mistrů se podobají fragmentu krajiny zakleté do malého květináče.
Muzeum představuje japonskou kulturu a historii formou stálé expozice s názvem Samuraj – rytíř starověkého Japonska.
Díky kombinaci modernosti a tradice je návštěva Malého Japonska fascinujícím dobrodružstvím, které přináší spoustu nových zážitků a atrakcí. Samuraj, gejša, japonská zahrada, bonsaje, skutečný japonský zelený čaj nebo ikebana jsou notoricky známé pojmy. Rozmanitost Malého Japonska je obrovská a jeho poznávání je nekonečné dobrodružství. Samozřejmě i ti nejmladší průzkumníci a hledači zde pro sebe něco najdou. Moderní dětské hřiště je na špičkové úrovni, jde o kombinaci bezstarostné hry s rozvojem dětské kondice. Jde o nejnovější atrakci, najdeme ji vedle japonské zahrady Siruwia. Deset metrů dlouhé skluzavky uspokojí i ty nejnáročnější malé děti a jejich rodiče budou mít příležitost ochutnat pravý japonský zelený čaj podávaný v kavárně.
Malé Japonsko vás pozve na cestu, která přinese uspokojení celé rodině a zůstane ve vašich vzpomínkách po dlouhou dobu. Bylinkové laborantovo zákoutí (Ziołowy zakątek laboranta) je nový turistický produkt založený na tradicích regionu souvisejících s získáváním a používáním krkonošských bylinek. Koná se tu blok workshopů věnovaných přírodě, ekologii a zejména bylinářství, které je pro zdejší region tolik charakteristické. Kurzy jsou určeny dětem a mládeži všech věkových skupin a budou zaměřeny na bylinkářství a botaniku. Forma programů bude vhodně vybrána podle věku a očekávání účastníků.
Rámcový program workshopů zahrnuje tři části. První teoretická část je spojena s multimediální prezentací a má obecnou povahu. Umožní připomenout si základy biologie rostlin a ekologie. Druhá část probíhá formou praktických aktivit prováděných ve skleníku. Třetí část zahrnuje činnosti s využitím mikroskopů a vizualizéru, protože prozkoumáme vzorky a rostlinné materiály přinesené z vycházky. Alternativně se – s využitím sbírky sušených bylinek – účastníci seznámí s principy bylinářství, dostanou možnost připravit si bylinnou směs ve formě čaje nebo koření.